بیانیه کنگره ملی ایرانیان در مورد سخنان پرزیدنت ترامپ

پیرو سخنرانی پرزیدنت ترامپ راجع به تشریح سیاست های ایران و اتخاذ دیپلماسی و استراتژی صحیح در قبال آن، کنگره ی ملی ایرانیان بر خود لازم میداند، جهت روشن سازی افکار عمومی و شرح منطقی گفته های آقای ترامپ این نوشتار را به ملت ایران تقدیم دارد؛

ما را با حاکمان کنونی ایران کاری نیست، که دیگر کارشان از اندرز گذشته است . مخاطب این نوشته ملت شریف ایران و هموطنانی غیرحکومتی هستند، که بلافاصله پس از صحبتهای آقای ترامپ در اثر پروپاگاندای رژیم و تاثیر آدرس غلط دادن های پیاپی جمهوری اسلامی، مورد حجمه قرار گرفته و از احساسات ملی_میهنى شان سواستفاده شده است؛ فعالین سیاسی، جنبش های دانشجویی، اصلاح‌طلبهای غیرحکومتی، ناسیونالیستهای ایرانی، فعالین مدنی و …

نخست باید از پرزیدنت ترامپ متشکر بود بابت حمایت های همه جانبه ی خود از مردم ایران و جدا کردن حساب ملتی کوشا از نظام توتالیتر جمهوری اسلامی و دراز کردن دست دوستی به سوی ایرانیان آزادی خواه این مرز و بوم. چرا که آقای ترامپ به خوبی نشان دادند که رژیم دیکتاتور جمهوری اسلامی را به صورتِ مویرگی شناخته و درد و رنجی که در طی چهار دهه بر این مردم روا داشته شده است را به خوبی درک و فهم کرده اند؛

آنجا که پرزیدنت ترامپ از سپاه پاسداران به عنوان یک نهاد خشونت طلب، سرکوبگر و جنایتکار نام میبرد، نشان از فهم درست و دانستن حقیقت این نهادِ حامی و اشاعه دهنده تروریسم منطقه ای و بین المللی است .آنجا که صحبت از ربودن اقتصاد ایران توسط سپاه پاسداران کردند، نشان از درک صحیح ایشان از واقعیات رایج در اقتصاد رانتی کشور را دارد. تنها کافی ست تا به یاد آوریم: سواستفاده ی رژیم از پول های کلان نفتی، برای صدور سلاح و ادامه تعرضات رژیم در خاورمیانه “من جمله لبنان و سوریه و عراق و یمن و بحرین” .

پر واضح است لایه های مرکزی قدرت رژیم ملیشیایی جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران در خلق شرایط کنونی  نقش اصلی را ایفا کرده اند، همان کسانی که به بسط و توسعه دادن سیاست های تنش زا و خشونتگرای منطقه‌ای جمهوری اسلامی در چندین سال گذشته پرداخته و هرج و مرج و آشوب منطقه ی خاورمیانه، ضامن دوام و بقای شان بوده است. تا هر چه بیشتر نیروهای سپاه قدس خود را سرازیر مناطق جنگ زده کنند، که خود از بازیگران اصلی این جنگ ها و خونریزی ها هستند. سپاه پاسدارن و شرکت های اَقماری شان، که کاسبان اصلی تنش ها و ناآرامی های منطقه ای بوده و هستند؛ آری سیاست های اخیر پرزیدنت ترامپ  دقیقا واکنشی به سیاستهای منطقەای سالهای اخیر رژیم ایران است.

دقیقا از همان زمانی که بشار اسد مردم سوریه را به مانند مردم ایران در جنبش سبز سرکوب کرد، بدون آنکه هنوز کسی از آنها دست به اسلحه برده باشد، قاسم سلیمانی به خاطر انتقال شیوه های سرکوب از خیابانهای ایران به خیابانهای سوریه، وارد لیست سیاه اروپا شده بود!

راستی، چرا زمانی که اسد عقب نشینی  و اذعان کرد که سرکوبها اشتباه بوده، بر تداوم سیاست سرکوبگرانه ایران در سوریه اعتراض نشد؟ به خاطر بیاوریم که در آن هنگام خامنه‌ای گفته بود: “بشار هنوز کودک است و نمی‌داند که باید بماند”!

بر کسی پوشیده نیست که رژیم جمهوری اسلامی، در قبال حقوق تضییع شده کارگران و معلمین، زندانیان سیاسی، فساد و رانت و لایه های مرکزی قدرت، بیکاری بیش از حد و حصر جوانهای مملکت، تورم، گرانی، استبداد مطلق حاکمیت و نبود آزادی در ایران ، سیاست سرکوب و خفقان را در پیش گرفته است!

حال حاکمیت با القاء اشتباه از یک نام، شرافت ملی و میهنی ما را برآشفته ساخته تا توجه ملت ایران، از متن اصلی رانده شده و به حاشیه برود، رژیم برای فرار رو به جلو، حقیقت را به عکس نشان داده تا جانِ کلامِ سخنان آقای ترامپ را به حاشیه ببرد! چرا که گفته های او، مطالبات اکثریت مردم ایران است.

براستی چرا هر زمان که رژیم جمهوری اسلامی برای جنایتهایش در سوریه و عراق و یمن از سوی مجامع جهانی، متهم و محکوم می شود، به توجیهی جدید متوسل می شود، تا زمینه انحراف در اذهان عمومی را فراهم کند !؟ (حفظ یک متحد، لزوم دفاع از حرم، عمق استراتژیک و …). حال دیگر کشورها هم می‌توانند به بهانه منافع خود، دقیقا همچون نگاهی را علیه ایران داشته باشند .

ردپای نقش رژیم جمهوری اسلامی، سه سال قبل از ظهور داعش در سوریه و عراق و حمایت های نابخرادانه اش از بشار اسد دیکتاتور و خونریز، و نوری مالکی طایفه گرا و مترسک را نباید نادیده گرفت .

این طوفان که تازه آغاز شده و ابعاد ویرانگرش هنوز عیان نشده است، دقیقا همان بادی است که از سالها پیش شروع به وزیدن گرفته بود، آنهم نه فقط توسط حاکمان جمهوری اسلامی که با همیاری بخش چشمگیر و عظیمی از فعالین به ظاهر سیاسیِ موج سوار خارج از قدرت حاکمه ایران، بخصوص آن قشری از به ظاهر مخالفانِ حکومتی که مزدوران حقوق بگیر وزارت اطلاعات بوده و اکنون به بهانه های خارج نشین بودنشان، داشتن رابطه با جمهوری اسلامی را انکار میکنند و بدنه اصلی و پویای آپوزیشن را مورد هدف قرار می دهند!

لذا کنگره ملی ایرانیان  ضمن حمایت قاطع و همه جانبه ی خود از مواضع شفاف، به حق، اصولی و منطقی پرزیدنت ترامپ و همچنین تاکید بر نام خلیج همیشه پارس، سیاست های مداخله جویانه و سرکوب و خشونت و سواستفاده های منطقه ای و بین المللی جمهوری اسلامی را محکوم نموده و خواهان استمرار روند سیاست های پرزیدنت ترامپ در جهت براندازی رژیم جمهوری اسلامی و حمایت از ایرانیان آزادى خواه میباشد .

//]]>